Pompa insulinowa: minusy a także plusy

Pompa to małe narzędzie, które poprawia stan zdrowia i jakość życia diabetyków, przede wszystkim chorych na cukrzycę typu 1. Aby terapia z udziałem pompy insulinowej przyniosła efekt konieczne jest zaangażowanie pacjenta lub jego bliskich.


seniorzy na ławce
Author: Monika Kulej
Source: BAREL POLAND
Pompa insulinowa to niepozorne narzędzie. Jest wielkości dwóch pudełek zapałek, zaś działaniem przypomina robotę trzustki, która u zdrowego człowieka wydziela insulinę w stały sposób. Dzięki temu pułap glukozy zostaje uregulowany. Przebieg ów zmienia się w zależności od pory dnia. Pompa insulinowa również dawkuje insulinę w małych ilościach w paru przedziałach czasowych, zwie się to wlewem podstawowym. Po posiłku zdrowa trzustka generuje większą ilość insuliny. Jednakowo w pompie możesz skonfigurować tzw. bolus poposiłkowy, który naśladuje ten naturalny przebieg.
Kobieta
Author: Shakib Ahmed
Source: http://www.flickr.com


To jednak nie pompa insulinowa przesądza o ilości wykorzystywanej insuliny. Lekarz czy cukrzyk wyznaczają ilość podawanej insuliny jak też przedziały czasowe. Tym samym korzystanie z tego Urządzenia terapeutycznego wymaga wiedzy na temat technicznej obsługi pompy a także przeliczania substytutów węglowodanowych oraz białkowo-tłuszczowych. Poznaj najważniejsze pożytki ze ze stosowania pompy insulinowej: czytaj więcej, oraz obowiązki, z którymi owa forma insulinoterapii jest związana. Przekonaj się czy argumenty podane przez doktora jako negatywy naprawdę będą kłopotliwe w Twojej sytuacji. Wszelakie kwestie gruntownie omów z lekarzem.


Decyzja o stosowaniu z pompy zależy również od stanu zdrowia diabetyka.


Gdy cukrzykiem jest Twe dziecko, wybierz ładne etui na pompę insulinową dla dzieci.