Jak rozliczyć pit z dochodów pozyskanych w Irlandii?

Kiedy pracujemy za granicą naszego państwa to, również możemy starać się zwrot podatku. Nie zapominajmy o tym. Warto wiedzieć, że możemy się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub w swojej ojczyźnie.


Moneta euro
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Wszystko tak naprawdę jest zależne od prawa kraju, w którym pracowaliśmy. Jeżeli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (zwrot podatku z zagranicy na pitax.pl) to sytuacja jest następująca można odzyskać podatek nawet do czterech lat w tył i co istotne rozliczenie z urzędem w tamtym kraju nie spowoduje kłopotów przy rozliczaniu z polskim Urzędem Skarbowym w następnych latach. Wszystkie informacje dotyczące kwoty, jaką możemy otrzymać zapisane są w dokumencie, który otrzymujemy na koniec naszej pracy od irlandzkiego szefa. Oczywiście, jeśli chodzi o dokładne informacje to musimy podejść indywidualnie do każdej osoby. Tak jak w naszym kraju przy rozliczaniu się z podatku, tak również w Irlandii wszystko jest zależne od tego ile konkretna osoba płaciła składek, jak długo pracowała i jakie były warunki tego zatrudnienia. Jednak, jeśli zdaje nam się, że takie rozliczenie w innym kraju zdecydowanie przerośnie nasze możliwości, to powinniśmy skorzystać z usług firm, które odzyskają za nas nasze środki. Wiadomo, że będziemy musieli zapłacić taką usługę. Jednak, jeśli okaże się, że kwota zwrotu jest duża, to możemy sobie pozwolić na takie wsparcie.

Odzyskiwanie pieniędzy od niemieckiego państwa
Kilka monet
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
W chwili, gdy zależy nam na odzyskaniu zwrotu podatku spoza granic naszego kraju trzeba mieć konkretne dokumenty, które pozwolą nam starać się o zwrot podatku z Niemiec (szerzej przeczytasz jeśli chodzi o praca w Niemczech - zwrot podatku klikając ten odnośnik). Najważniejsze jest, to czy pracowaliśmy legalnie. Jeżeli nie mieliśmy żadnych umów to na sto procent nie dostaniemy żadnych środków.

Tak, więc jeżeli praca była legalna to możemy dostać zwrot podatku nawet do pięciu lat wstecz. Z tego powodu nie musimy się denerwować, że z powodu jakiś zawirowań życiowych, pieniądze przepadną po kilkunastu miesiącach. Oczywiście nie zawsze będziemy mieli czas, żeby się tym zająć. Z tego powodu powstały firmy, które zajmują się właśnie ściąganiem należnych podatków ludziom, którzy już powrócili do naszego pięknego kraju i nie mają zamiaru wracać do Niemiec. Dobrze zapłacić za takie usługi, jeżeli chcemy odzyskać należne nam pieniądze, a sami nie mamy jak się za to racjonalnie wziąć.