Wyposażenie współczesnych gabinetów

Polska służba zdrowia to delikatny temat. Każdy kto ma z nią do czynienia wie, że nie jest to dobre doświadczenie. Dezorganizacja, rozdrażnieni lekarze, źle wypełnione recepty, problemy z refundacją leków - to zaledwie parę przykładów.


służba zrowia
Organizacja placówek medycznych w Polsce nigdy nie była naodpowiednim poziomie i nigdy nie była dobrze zaplanowana. To przykre, ale wiele wskazuje na to, że taki stan nie ulegnie zmianie jeszcze przez długi okres.Naturalnie dokonują się modyfikacje i to w świetnym kierunku lecz nadal ciągle nie na szeroką skalę.

Jeśli tylko mamy możliwość, dobrze jest decydować się na te gabinety, które podążają z duchem postępu i wdrażają zmiany na lepsze. Prostym przykładem jest drukowanie recept zamiast wypisywania ich ręcznie. Wtedy mamy gwarancję, że farmaceuta nie będzie miał trudności z przeczytaniem nazwy lekarstwa, a także z zakwalifikowaniem recepty.

Na rynku działa mnóstwo firm instalujących programy medyczne. Sam proces nie jest skomplikowany, programy nie są drogie.Zazwyczaj to tylko determinacja szefa placówki, a bardziej jej brak staje się przyczyną zacofania przychodni. A to zdecydowanie nie wymaga wiele.

To oczywista sprawa, że do przychodni gwarantującej profesjonalny standard usług, ludzie powracają. Czasem jednak możemy odnieść wrażenie, że placówki medyczne z własnej woli pracują na złą opinię. Obskurne budynki, niemiły personel i w dodatku jeszcze wymienione wcześniej kwestie. Sporo wyposażenia np. takie tablice do badania wzroku można wymieniać regularnie, tak się jednak nie dzieje.
Nie jest trudno znaleźć w sieci firmę proponującą w ofercie rozliczenia NFZ. Zresztą - nie trzeba w ogóle ich poszukiwać, można przecież ogłosić przetarg na dostawę i wdrożenie systemu komputerowego w placówce medycznej, a z pewnością weźmie w nim udział co najmniej kilka przedsiębiorstw.

Niestety wielu dyrektorów placówek medycznych nie uznaje informatyzacji gabinetów za ważną sprawę. To ogromny błąd. Ułatwia to pracę w ogromnym stopniu, co przekuwa się w wygodę pacjentów.

Na pewno należy zwrócić na to uwagę. Koszty nabycia i wdrożenia systemu czy sprzętu jak kolposkop zwracają się ogromnie szybko, a pacjenci chwalący przychodnię lekarską i przyzwyczajeni do niej są na wagę złota. Placówki medyczne o dobrej renomie to w Polsce rzadkość, więc należy postarać się o dobrą opinię, co na pewno zaowocuje w przyszłości.