Pomoce dla najmłodszych z autyzmem - metoda krakowska - co to takiego?

Dzieci z autyzmem wymagają sporo troski, zaangażowania i pracy. Autyzm to choroba, która jest niezwykle złożona i kłopotliwa. Niezmiernie istotna jest właściwa praca z dzieckiem w celu włączenia poniektórych znaczących bodźców słuchowych czy ruchowych.


autyzm
Author: Adam Rifkin
Source: http://www.flickr.com
W sklepach specjalistycznych odkryjemy współcześnie przeróżne pomoce dla dzieci z autyzmem. W ofercie znajdują się pomoce, które oddziałują na bodźce słuchowe (Centrum protetyczne Maytone), wzrokowe, i także na zdolności poznawcze bądź komunikacje. Pomoce dla dzieci z autyzmem efektywnie oddziałują też na emocję bądź zaburzenia sensoryczne. Porządnie dostosowane pomoce zezwolą w bezpieczny i równocześnie niezwykły dla dziecka sposób, wzmocnić liczebność oraz jakość bodźców.


chłopiec
Author: Miles Bannan
Source: http://www.flickr.com
U dzieci z przeróżnego rodzaju zaburzeniami, między innymi z autyzmem, użytkuje się multum przeróżnych terapii i sposobów kurowania. Jednym z nich jest metoda krakowska pomoce proponuje ona rozliczne. Metoda krakowska to neurobiologiczna terapia, jaka dedykowana jest nie jedynie dzieciom z autyzmem, ale również dzieciom z takimi zaburzeniami rozwoju, jak zespół Aspergera, zespół Downa bądź zagrożenie dysleksją. Metoda krakowska pomoce ogniskuje przede wszystkim na strukturze języka w umyśle dziecka i na modyfikowaniu komunikacji. Elementy metody krakowskiej są niezmiernie zróżnicowane, aby osiągnąć zamierzone efekty niewątpliwie wypada zastosować je wszystkie. Pośród etapów możemy wyróżnić stymulację słuchową i stymulację zabawy, ułatwioną komunikację, to znaczy gesty interakcyjne oraz gesty wizualizacyjne, oraz także programowanie języka lub dziennik wydarzeń. Metoda krakowska charakteryzuje się szeroką efektywnością, multum ekspertów zaleca oczywiście tą formę terapii. Naturalnie należy uzbroić się w cierpliwość, bowiem zajęcie z dziećmi z zaburzeniami jest niezmiernie czasochłonna oraz wymagająca, wskutek tego na rezultaty trzeba czasami długo czekać. Jednakże nawet najmniejsze efekty są powodem do sporej radości, ponieważ świadczą o skuteczności stosowanych metod.