Jak przebiega rehabilitacja? Jakie kwestie są istotne? O jakich sprawach pamiętać?

Rehabilitacja w swoim mieszkaniu jest coraz bardziej popularna, możemy z niej skorzystać w ramach NFZ. Jest to faktycznie bardzo ważne dla samotnych osób, jakie przez operację albo niesprawność ruchową nie są w stanie o własnych siłach dojść do kliniki.


Tego rodzaju rehabilitacja obejmuje porady lekarskie oraz zabiegi fizjoterapeutyczne.


Kolekcja Jackpot wiosna 2013
Author: Jackpot
Source: Jackpot


Na taką rehabilitację kieruje nas lekarz, jaki daje skierowanie. Będzie to rodzinny specjalista ze specjalizacją rehabilitacji medycznej, reumatologii czy ortopedii. Na skierowaniu widnieje informacja, że rehabilitacja ma mieć miejsce w domu, a przy kwalifikacji najistotniejsze jest schorzenie oraz czas, który upłynął od początku choroby.
rehabilitacja domowa wrocław
Author: Scott Wylie
Source: http://www.flickr.com


NFZ dokładnie definiuje, kto i przez jaki czas jest w stanie korzystać z tego rodzaju formy pomocy. W każdym większym ośrodku miejskim tego typu rehabilitacja jest świadczona, lecz jeśli rehabilitacja domowa Wrocław oferuje najlepsze usługi. Z tego typu rehabilitacji mogą korzystać osoby z różnymi schorzeniami, jak ogniskowe uszkodzenie mózgu do 12 miesięcy od zachorowania. Mogą z bardzo ciężkimi uszkodzeniami centralnego oraz obwodowego układu nerwowego. Do tej grupy zaliczamy też osoby z uszkodzeniem rdzenia kręgowego do dwunastu miesięcy od wypadku - opiekunki Wrocław.


Po wizycie w domu pacjenta lekarz z poradni wdraża program leczenia. Fizjoterapeuta pojawia się 3 razy w tygodniu, lecz może i bardziej często, jeżeli pojawia się taki wymóg - rehabilitacja w domu Wrocław.


Dzięki urządzeniom przenośnym jest w stanie wykonywać różne zabiegi. Jak tego rodzaju opiekunki Wrocław oferuje naprawdę dużo, więc zdrowienie jest możliwe w naprawdę błyskawicznym czasie.