W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem stanie każdy z nas – i nie tylko w przypadku, kiedy ni stąd ni zowąd zachorujemy. Farmaceutyczna oferta jest obecnie niezmiernie bogata.


Poniektórzy być może nie przymocowują dużej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może być to duży błąd.
depresja
Author: Raymond Bryson
Source: http://www.flickr.com


Przecież od farmaceutów, nieomal w takim samym stopniu co od lekarzy, zależy zdrowie oraz życie nasze oraz naszych bliskich. Aptekarze realizują recepty przepisane przez medyków, ale też wydają leki bez recepty oraz inne preparaty. A wszyscy pragniemy, aby do naszych rąk trafiały tylko te właściwe wyroby.


Przy wyborze apteki (inne wątki tutaj) na początek należy zapytać o zdanie rodzinę, znajomych czy sąsiadów. Możliwe że mają oni przetestowane placówki, jakie mogą nam zarekomendować. Ciekawe opinie o aptekach odnaleźć możemy również w Internecie. Pacjenci entuzjastycznie dzielą się własnymi doświadczeniami, tak tymi pozytywnymi, jak także negatywnymi. Kiedy już sami wyruszymy do konkretnej apteki, należy zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim na obsługę, na to np. czy personel jest miły, czy aptekarze entuzjastycznie odpowiadają na pytania oraz służą poradą przy wyborze konkretnych panaceów. Częstokroć wszak wyruszając do apteki (jeszcze więcej) znając wyłącznie symptomy choroby i mamy ufność, iż farmaceuta podsunie nam dobry lek bez potrzeby odwiedzin u medyka. Doświadczony farmaceuta powinien nie tylko posiadać całościową wiedzę na temat sprzedawanych leków, lecz też być życzliwą jak też cierpliwą osobą.
Do apteki częstokroć trafiają osoby starsze albo chore, do każdej trzeba podejść z sercem. Wielkim plusem będzie także, gdy apteka jest dobrze zaopatrzona.