Jakie badania można wykonać w klinice okulistycznej?

Choroby narządu wzroku to bardzo często spotykana i niemiła dolegliwość. Jakakolwiek nieprawidłowość wzroku niezwykle komplikuje poprawne życie, a często też jest powodem trudności w wykonywaniu pracy.


klinika okulistyczna kraków
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com


Istnieją zawody, które wymagają idealnego wzroku. Dotyczy to nie tylko np. pilotów.
para
Author: JKehoe_Photos
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście obecnie wiele wad wzroku można skutecznie leczyć. Takie dolegliwości jak jaskra czy też choroby siatkówki można leczyć w specjalnych okulistycznych klinikach. Znajdą tam także pomoc ludzie cierpiący na standardową krótkowzroczność czy dalekowzroczność. W takich klinikach przeprowadzane są operacje pod nazwą laserowa korekcja wad wzroku. Jest to idealne wyjście dla tych ludzi, którzy wykonują takie zawody jak kierowca czy nauczyciel. Jeśli interesuje Cię klinika okulistyczna Kraków to miasto, w którym ją odnajdziesz. Oczywiście przy klinice mieści się także salon optyczny optyk.wroc.pl/, zatem jeśli chciałbyś wyłącznie zmienić okulary, to mógłbyś to wykonać także tam. Jednak propozycja kliniki jest naturalnie o wiele większa.


Najważniejsze w klinice jest wykonywanie różnorodnego typu badań. Dla przykładu w lampie szczelinowej wykonywana jest ocena przedniego odcinka oka. Poza tym w tego typu klinice można przeprowadzić kontrolę ostrości widzenia czy też ciśnienia wewnątrzgałkowego. Do takiego ostatniego badania mogłaby posłużyć technika aplanacyjna lub bezkontaktowa. Osoby zainteresowane mogą w tamtym miejscu ponadto wykonać takie badania dodatkowe jak badanie OCT, biometria czy badanie UBM.


Wszystkie kontrole przeprowadzane są przez wykwalifikowany personel, który ma najnowszej wersji sprzęt. Są to np. mikroskop endotelialny czy tomograf.