Jaka musi być pielęgniarka? Co ważne jest w przypadku wykonywania takiego zawodu?

Bycie pielęgniarką wymaga od danej osoby specjalnych predyspozycji. Sporą wiedzę można przyswoić w czasie kursów, natomiast istotne są także konkretne cechy charakteru, jakie dana osoba musi posiadać, a tego przecież nie da się nauczyć.
schemat BHP
Author: STILL
Source: TILL


Co jest ważne w pracy jako pielęgniarka oraz jakimi rzeczami zajmuje ktoś taki?


stomatolog
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Pielęgniarka ogólnie mówiąc sprawuje opiekę nad pacjentami. Sprawuje podstawową opiekę pielęgnacyjną, jak i rehabilitacyjną, jak również jest dużym wSPArciem gdy mowa i diagnostyce. Pacjent, jaki znajduje się pod opieką pielęgniarską, musi mieć jak najlepszy komfort. Często konieczna jest pomoc przy podczas prostych czynności na przykład ubieranie się, przyjmowanie posiłków, czy zachowanie higieny. Dlatego widać, iż pielęgniarka - dowiedz się więcej - powinna umieć zajmować się osobom chorą, lecz też mieć fachową wiedzę, w czym pomogą także kursy pielęgniarskie.


Odnośnie wspomnianych potrzebnych do tej pracy cech, to z pewnością musi to być spora ilość empatii. Taka osoba w swojej pracy musi kierować się myśleniem o dobru pacjenta oraz być być dla takiej osoby sympatyczna. Oprócz tego ważne, by była silna psychicznie, gdyż każdego dnia musi stykać się z cierpieniem ludzi i musi być odporna na nie. Pielęgniarka bowiem styka się z pacjentami w najróżniejszym stanie, przykładem może być specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek, jakie są zatrudnione na oddziałach gdzie leczy się raka.
W tych miejscach naprawdę trzeba mieć silną psychikę, aby być osobom pomocną dla chorej osoby, a nie niepotrzebnie użalać się nad jego losem. Dla części osób takie umiejętności są niewyobrażalne, z tego względu też nie wszyscy nadają się do takiej pracy.