Chirurgia zaćmy jako jedyna możliwość dla ludzi z tym schorzeniem

Na kataraktę choruje większa część osób po 60 roku życia. Schorzenie to wywołuje zatarte widzenie, nieintensywne odcienie, a czasem nawet dwoiste widzenie.
Dotychczas nie jest wykonalne zapobieganie tej chorobie, ani nie istnieją środki farmakologiczne, jakie zdołałyby ją zastopować.


życie
Author: JMacPherson
Source: http://www.flickr.com


Jedyną alternatywą dla ludzi z tym schorzeniem jest chirurgia zaćmy. Nowoczesne techniki zabiegowe pozwalają na szybkie, bezbolesne i sprawne leczenie przykrego niedowidzenia wywołanego przez kataraktę. Laserowe operacje dają możliwość pacjentom dotkniętym zaćmą powrót do zwykłego życia w ciągu zaledwie jednego dnia. Procedurę tę używa się ze względu na dokładność zrealizowania operacji, zabezpieczenie pacjenta i brak efektów pooperacyjnych.


Krem brzozowy z betuliną
Author: Sylveco
Source: Sylveco


Żeby zakwalifikować chorego do zabiegu, lekarz przeprowadza badanie charakteryzujące pułap rozwoju zmętnienia soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/) na bazie jakiego zostaje wyłoniona najlepsza metoda terapii przy użyciu lasera. Podczas zabiegu w sposób bezpieczny i fachowy lekarz - sprawdź tu - zamienia zmętniałą soczewkę implantem w postaci soczewki syntetycznej. Każdy implant zostaje precyzyjnie i indywidualnie przystosowany do oka danego pacjenta.


Przez parę dni po operacji należy się chronić, wskazana jest poza leżąca na boku przeciwnym do operowanej strony. Oko powinno się zakrapiać zgodnie z przepisaniami doktora. Wysiłek fizyczny po zabiegu katarakty nie jest korzystny.
Unoszenie ciężkich obiektów, względnie gwałtowne zmiany póz nie sprzyjają gojeniu. Powinno się pamiętać o regularnych, kontrolnych badaniach u lekarza okulisty.