Zdrowie wydaje się być niebywale istotnym aspektem ludzkiego życia - trzeba je cenić oraz się o nie troszczyć

"Szlachetne zdrowie..." - napisał dawniej polski wieszcz. Jego strofy do dziś wydają się być aktualne, mimo upływu lat. Najczęściej jest bowiem tak, że nie troszczymy się o zdrowie, dopóki je mamy.


Jest ogrom chorób, które w ostatnim czasie stały się poniekąd chorobami naszej cywilizacji.


wypadki
Author: Norio NAKAYAMA
Source: http://www.flickr.com
Kiedyś przykładowo mało kto był chronicznie otyły czy miał cukrzycę. W dzisiejszych czasach niejako jest to już norma, jak noszenie okularów. Znaczny procent ludzkości ma kłopoty ze wzrokiem, gdyż dużo czasu siedzimy wpatrzeni w laptop lub telewizor. Nasze oczy nie mają kiedy odpocząć. Wzrok (zobacz więcej - laserowa korekcja wzroku katowice) psuje się już u coraz młodszych dzieci. Nawet przedszkolaki dziś noszą już okulary (http://www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,12). Jednak o wzrok trzeba troszczyć się niezależnie od tego, czy mamy okulary czy nie. Należy jeść znaczne ilości jagód i ryb, ponieważ ich przyjmowanie dobrze wpływa na nasz wzrok. Trzeba również troszczyć się o odpowiednie nawilżenie oczu i jeśli mamy tendencję do przesuszania i łzawienia, to warto nabyć w aptece krople nawilżające czy sztuczne łzy. Wzrok możemy również skorygować. Laserowy zabieg jest bezpieczny i nie ciągnie się długo. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni już męczyć się każdego dnia z soczewkami lub okularami. Nie możemy jednak zapominać, że nie każdy może poddać się laserowej korekcie i o tym decyduje lekarz.


Wzrok jest jednym z naszych najważniejszych zmysłów. Musimy więc o niego dbać oraz starać się, aby dobrze służył nam do późnej starości, gdyż funkcjonowanie bez niego wydaje się być bardzo trudne.