O czym zawsze winien pamiętać każdy lekarz i jakie mogą być dziedziny?

Czy pamiętasz jak brzmi początkowa zasada, jakiej uczą się studenci medycyny? To wypowiedziane poprzez tzw. ojca problematyk medycznych Hipokratesa łacińskie wyrazy: primo non nocere. Znaczy to, iż już w czasach starożytnych ludzie byli świadomi okoliczności, iż podobnie jak działania medyków mogą uzdrawiać, tak mogą także zrobić krzywdę.


Ludzki system jest bowiem jednocześnie niezwykle delikatny i słaby, jednak z drugiej z kolei strony silny i wytrzymały.
Wszelki lekarz nasz serwis www wie o tym doskonale. Dlatego nauka tego zawodu nie jest łatwa, traktować ją należy chyba jako powołanie, ponieważ oprócz dogłębnej znajomości żąda także cierpliwości oraz znajomości kłopotów, przez jakie przechodzi każda chora osoba. Dla przykładu: czy wiesz, że wszelki doktor studiuje początkowo ogólną konstrukcję organizmu człowieka, a dopiero potem dobiera konkretną specjalność? Również np. dentysta powinien wiedzieć bardzo wiele o tym, jaki wpływ mają zęby na przykładowo system nerwowy. A wspomnianych specjalizacji lekarskich jest przecież niezwykle wiele: nefrolog, okulista czy kardiolog to jedynie w najwyższym stopniu popularne przykłady. Poza tym okazują się być jeszcze takie branże jak np. alergolog lub ginekolog. Jest ich zresztą znacznie więcej.


lekarz
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


A kto jest tzw. lekarzem pierwszego kontaktu, do którego chodzimy do przychodni? Jest to tak zwany internista, zatem doktor ogólny, jaki po wstępnym rozpoznaniu przypadłości może spróbować dopomóc samodzielnie i zapisać receptę na właściwy lek lub wypisać skierowanie do odpowiedniego specjalisty zajmującego się taką chorobą. Dopiero taki lekarz będzie w stanie pomóc nam w naszej danej sytuacji.
Nie należy zapominać również o pediatrach czy też o kimś takowym jak lekarz medycyny pracy. Przecież to do niego należałoby się udać, ażeby sporządzić tzw. badania wstępne, które są konieczne do firmy.