Jak wybrać odpowiedniego, profesjonalnego psychoterapeutę?

Psychoterapeuta to wykwalifikowany znawca, jaki nie tylko posiada wyższe wykształcenie (tak jak na przykład psycholog), lecz dodatkowo ukończył szkolenie z zakresu psychoterapii. Jedynie taka osoba posiada wyborne uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. Dzisiaj coraz więcej ludzi korzysta z usług psychoterapeuty, bo tempo dzisiejszego życia, troski oraz problemy dnia dziennego, w wielu przypadkach znacznie odbijają się na naszym zdrowiu i psychice.
Nieradzenie sobie z problemami zdoła wieść do depresji, a nawet prób samobójczych, dlatego wskazane jest szukać fachowej pomocy u psychoterapeuty. Lecz jak odkryć dobrego, polecanego profesjonalistę - psychoterapeutę?


Przeglądając rozmaite propozycje psychoterapii, pożądane byłoby zwrócić uwagę na to, czy dany psychoterapeuta przynależy do stowarzyszeń zawodowych. Jeśli jest członkiem stowarzyszenia psychoterapeutycznego, wtenczas posiadamy pewność, że jest to postać solidna oraz godna zaufania - znajdź dobrego psychoterapeutę w Krakowie. Dobierając psychoterapeutę, warto prześledzić jego doświadczenie, zaznajomić się z opiniami na temat jego pracy, oraz także zobaczyć czy dany psychoterapeuta - więcej na stronie psychoterapeuty - dotrzymuje tajemnicy zawodowej.


czytaj więcej
Source: flickr.com
Trzeba pamiętać, iż tylko w wyjątkowych sytuacjach psychoterapeuta ma prawo odejść od zasady utrzymania tajemnicy zawodowej. Do takich sytuacji przynależy zamiar samobójstwa, organizowanie morderstwa itp. Bez wątpienia dobry psychoterapeuta Kraków nie rozpocznie unikać odpowiedzi na pytania związane z jego wykształceniem, ukończonymi szkoleniami czy też kursami zawodowymi, nie będzie też narzucać pacjentowi własnego światopoglądu oraz osobistych przekonać.
Stosowny psychoterapeuta to również taki, który proponuje dogodne, zaś nie wygórowane stawki, wskutek tego pożądane byłoby zorientować się, jakie ceny za psychoterapię obowiązują w miejscu Twojego zamieszkania. W czasie wyboru stosownego, odpowiedniego psychoterapeuty należy również zwrócić uwagę na jego osobowość. Czy jest to osoba szczera, posiadająca dobre podejście do pacjenta? Czy czujemy się przy nim swobodnie i bez ryzyka, a może odbieramy lekki bojaźń czy też dyskomfort? Należałoby szczerze odpowiedzieć sobie na te pytania przed wybraniem dobrego psychoterapeuty.