W jaki sposób dbać o uzębienie? – informacje praktyczne

Stan uzębienia jest pewnym z kluczowych elementów decydujących o naszym designie a także o zdrowiu całego ciała. Jak dbać o ząbki, ażeby były zdrowe a także służyły nam przez całe nasze życie? Co uczynić, by radować się zdrowym uśmiechem?
Trawa
Author: Kevin Dooley
Source: http://www.flickr.com


Zapobieganie próchnicy i innym schorzeniom ząbków będzie polegać zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę gra tu codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Istotne jest także zmniejszenie spożycia wyrobów mieszczących cukier, dlatego że jest on podstawowym pożywieniem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym oraz znanym od dawna zabiegiem jest mycie ząbków szczoteczką oraz pastą do zębów przez mniej więcej 3 minuty – minimum dwa razy na dzień, a najlepiej każdorazowo po posiłku. Możesz używać szczoteczki manualnej lub elektrycznej, wybór należy do nas – dentyści powiadają, że każda z nich bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, jeżeli tylko czyścimy zęby należycie długo oraz czynimy to dokładnie. Wyróżniamy trzy rodzaje szczoteczek o rozmaitej twardości : miękkie, średnie oraz twarde


szpital
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Szczoteczkę najlepiej wymieniać co trzy miesiące, ponieważ po tym okresie traci ona swe początkowe właściwości, włosie odkształca się i gorzej czyści zęby. Liczne bakterie wraz z drobinami jedzenia zbierają się też na języku jak też tworzą osad, który powinniśmy wyeliminować. Oprócz indywidualnego dbania o czystość zębów oraz jamy ustnej, co najmniej dwa razy do roku warto odwiedzić dentystę. dentysta (zalecamy tą stronę) obejrzy nasze uzębienie i sprawdzi, czy wszystko z nimi w porządku.
Wyczyści je też z odkładającego się nazębnego kamienia. Wizyty u dentysty pozwolą szybko zauważyć oraz wyleczyć zmiany próchnicowe i przeciwdziałać schorzeniom przyzębia.