Lekarstwa i suplementy na zdrowie dla każdego z nas. Zwróć uwagę na najlepsze dostępne na rynku.

Dziś dodatki chemiczne są obecne we wszelkich jedzonych artykułach. Nic dziwnego że obywatele wypatrują opcjonalnych specyfików dla powszechnej chemii. Jednym z owych środków jest olej z czarnuszki egipskiej.


Posiada nieco gorzkawy, głęboki korzenny zapach, a jego odcień przechodzi od miodowej do ciemnobrązowej. Ma sporo własności zdrowotnych, przez co znalazł przeznaczenie jak środek na owrzodzenia i liczne uczulenia. W kosmetologii jest traktowany jak środek zaradczy na trądzik i łupież. Jest także
tabletki na zdrowie
Author: JeongGuHyeok
Source: http://pixabay.com/
wykorzystywany w kuchni jako dodatek nadający potrawom korzenny posmak. Ma sporo prozdrowotnych pierwiastków. Poza tym, olej z czarnuszki mieści witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, mnogie mikroelementy, także przeciwutleniacze. Jednak najważniejszym związkiem znajdującym się w oleju z czarnuszki jest pierwiastek olejku eterycznego nasion czarnuszki, dzięki któremu olej wykazuje działanie przeciwzapalne, znieczulające, a także osłonowe ma miąższ nerek i wątroby. Olej ów obniża ciśnienie krwi, w związku z tym jednostki zmagające się z hipotensją nie mogą po niego sięgać.
apteka Świat Leku
Author: iStock
Source: iStock

Olej z czarnuszki obniża stan cholesterolu i cukru we krwi. Z badań klinicznych wynika, że olej wywołuje znaczne obniżenie poziomów glukozy, prolaktyny, a również trójglicerydów i cholesterolu.


Olej z czarnuszki egipskiej koryguje również formę skóry suchej, nawilżając ją, a także dojrzałej, gdyż dzięki zawartości antyoksydantów opóźnia starzenie się cery, a przy cerze tłustej zapobiega świeceniu się skóry. Olej ów, również jak jego nasiona, wykazuje możliwe działanie przeciwnowotworowe.
Olej z czarnuszki może być stosowany także w terapiach wonnych. Wówczas uspokaja, wspomaga zmniejszyć stres i złagodzić zaburzenia snu.
Tonimer żel nawilżająco-łagodzący to świetny środek w przypadku przebiegania obrzęku błony śluzowej, również suchości i pieczenia w nosie spowodowanych infekcyjnym, lub uczuleniowym nieżytem nosa. Więcej informacji i porad: http://www.swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/higiena-nosa-i-uszu/higiena-nosa/tonimer-zel-nawilzajaco-lagodzacy-do-nosa (http://www.swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/higiena-nosa-i-uszu/higiena-nosa/tonimer-zel-nawilzajaco-lagodzacy-do-nosa). Mieszanka, ze względu na brak przeciwwskazań wolno stosować długotrwale. Jest szczególnie korzystny w leczeniu przeciągłych i nawracających nieżytów nosa, którym towarzyszą strupy i krwotoki z nosa.