Dzięki postępowi ginekologii kosmetycznej, skorygowanie sfer intymnych, z kłopotliwego tematu powoli zmienia się w normę

Piękno odnajdujemy w sobie na wiele sposobów – poprzez uczucie miłości, zadowolenie z życia zawodowego, zainteresowania, pomaganie innym, czy wreszcie poprzez dbanie o swój wizerunek. Tylko harmonia między pięknem wewnętrznym i zewnętrznym, pozwoli poczuć się w pełni interesującymi kobietami.


Modelka z pięknie ułożonymi włosami
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
Pomimo tego czasami pojawiają się defekty, które uniemożliwiają w pełni cieszyć się życiem. Na ratunek przychodzi ginekologia estetyczna (ginekologia plastyczna na estetyka-intymna.pl). Dawniej kobiety nie miały gdzie się udać by zwrócić się z zagadnieniami niesymetrycznych, przerośniętych warg sromowych, utrapieniem rozciągniętych ścian pochwy, czy problemem braku sprężystości i niskiego poziomu wilgotności pochwy. Teraz wszystkie te problemy można rozwiązać dzięki nietrudnym i niebolesnym czynnościom chirurgicznym.

Ginekologia estetyczna, zajmuje się poprawą wyglądu i roli kobiecych narządów płciowych. Ginekologia plastyczna proponuje kilkadziesiąt zabiegów, które w kraju świadczy się od paru lat. Jedne mają na celu usunięcie wad powstałych w trakcie porodu lub (oferta) po porodzie, inne mają na celu likwidację mankamentów powstałych na skutek zmniejszenia ilości hormonów żeńskich w przebiegu menopauzy. Wśród zabiegów ginekologii kosmetycznej, wyliczyć można waginoplastykę, która przywraca pochwie właściwą elastyczność, labioplastykę, czyli plastykę warg sromowych, hymenoplastykę – odtworzenie błony dziewiczej, hymenotomię – zlikwidowanie błony dziewiczej, liporedukcję miejsc intymnych - odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego oraz usunięcie wad rozwojowych narządów płciowych.

Modelka
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Popularnym i coraz częściej praktykowanym zabiegiem jest plastyka warg sromowych mniejszych (klik). Wykonywana jest u kobiet z przerostem lub deformacją warg sromowych. Zwyczajowo przyjmowana za dziwactwo, ale u wielu kobiet nierzadko jest to przyczyna dolegliwości bólowych, powracających stanów zapalnych czy też problemów seksualnych. To częsty problem, natury nie tylko estetycznej - wystające wargi sromowe prowadzą do otarć, głównie w trakcie chodzenia czy także uprawiania sportu. Wykonywane są także zabiegi mające zwiększyć odczucia podczas współżycia, jak np. clitoroplastyka, czyli wyeksponowanie ukrytej pod fałdami skóry części łechtaczki lub wstrzykiwanie wypełniaczy, np. tłuszczu własnego pacjentki lub pochodnej kwasu hialuronowego, w miejsce hipotetycznego punktu G.