Jak wybrać odpowiedniego stomatologa dziecięcego i jak przygotować maluszka na każdą wizytę?

Wizyta u stomatologa to ogromny stres dla dużej liczby osób dorosłych. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że dzieci odczuwają lęk przed odwiedzeniem dentysty. Jeśli jednak wybierzemy pasującego specjalistę i w odpowiedni sposób przygotujemy dziecko na pierwszą wizytę, kolejne zabiegi stomatologiczne powinny już być dla niego mniej stresujące.

Pierwsza sprawa to wybranie odpowiedniego specjalisty. Warto poszukać stomatologa w niewielkim oddaleniu od miejsca zamieszkania tak, aby nie nużyć dziecka zbyt długą podróżą. Dobrym miejscem do poszukiwań może być internet – wpisując frazę „stomatolog Warszawa Wola” uzyskamy szczegółową listę specjalistów, a także obszar ich kompetencji, co z pewnością uprości nam wybór. Jeżeli pragniemy, by naszą pociechę leczył wysoce wykwalifikowany, długoletni stażem stomatolog Warszawa Wola dysponuje licznymi profesjonalnymi gabinetami stomatologicznymi posiadającymi długą tradycję, które leczą pacjentów nieprzerwanie już od wielu lat. Musimy zwrócić również uwagę na to, czy ten konkretny dentysta jest wyspecjalizowany w leczeniu dzieci. Jeśli interesuje nas dziecięcy dentysta Wola oferuje dużą ilość specjalistów tego typu, którzy z pełnym profesjonalizmem zatroszczą się o uzębienia dziecka.
Sprzęt stomatologiczny
Author: fiverlocker
Source: http://www.flickr.com
Na początku warto przyjść z dzieckiem na adaptacyjną wizytę. Dzięki temu dziecko zyska czas na oswojenie się z charakterem nowej sytuacji, a my lepiej poznamy lekarza. Jeśli po wstępnej wizycie stwierdzimy, że nie jest to odpowiedni dla naszego dziecka dentysta Wola posiada wiele innych gabinetów, które również możemy wcześniej obejrzeć przed pierwszą wizytą. Ważne jest, aby budować pozytywne skojarzenia związane z wizytą u stomatologa. Mogą do tego posłużyć np. drobne prezenty wręczane po wyjściu z gabinetu lub upragniona wycieczka do zoo. Dziecko powinno kojarzyć wizytę u stomatologa z występującą po niej nagrodą – wtedy przestanie zwracać uwagę związany z nią stres. opieka dentystyczna lomza.centrumdemed.plWizyty u stomatologa należy zacząć dość wcześnie, nawet okolicy 6. miesiąca życia, i kontynuować regularnie co pół roku. Sprawi to, że maluch będzie traktować to jako nawyk i przestanie zwracać uwagę na powiązany z tym stres. Opłaca się także zachęcać dziecko do dbania o czystość zębów w domu – dzięki temu częste odwiedziny w gabinecie stomatologicznym nie będą niezbędne.